Praktyczne porady

Aby ułatwić Państwu wybór właściwego i dostosowanego do Państwa potrzeb ubioru prezentujemy kilka praktycznych porad będących odpowiedzią na najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania.

Jaki rodzaj zapięcia wybrać dla osób które zdejmują pieluchy?

Przy wyborze rodzaju zapięcia należy wziąć pod uwagę funkcję jaką ubiór ten ma spełniać oraz stopień sprawności pacjenta. Jeśli potrzebują Państwo odzież, która ma pełnić funkcje zabezpieczające przed rozbieraniem i zdejmowaniem pieluch, a osoba chora jest sprawna fizycznie w takim stopniu, że jest skłonna samodzielnie sięgnąć ręką do kostki lub kolana i odpiąć zabezpieczenie zamka wówczas najlepiej wybrać model z zapięciem z tyłu gdyż zamek w kroku samodzielnie rozsunie i tym samym kombinezon nie spełni swojego nadrzędnego zadania.

Kiedy wybrać zamek w kroku?

Kombinezony z rozdzielnym zamkiem w kroku to bardzo praktyczne rozwiązanie ułatwiające zmianę pieluchy i wykonanie codziennych czynności higieniczno-pielęgnacyjnych. Wybór takiego rodzaju zapięcia sugerujemy jednak dla pacjentów z demencją, leżących lub całkiem unieruchomionych, którzy nie mają takiej sprawności fizycznej aby samodzielnie dostać obiema rękami do kostki i samodzielnie odpiąć bądź zniszczyć zabezpieczenie  zamka w kroku (umieszczonego na kostce) lub dla osób które nie mają tendencji do rozbierania się.

Czy długość nogawek ma znaczenie?

Długość nogawek ma znaczenie biorąc pod uwagę skuteczność ochrony. Pacjenci czasami próbują podwijać krótkie nogawki i wkładając ręce od dołu dostają się do pieluch. W takich przypadkach sugerujemy zamówienie odzieży z długimi nogawkami ze ściągaczami u dołu nogawek.

Czym sugerować się przy wyborze materiału?

Jeśli kombinezon przeznaczony jest dla osoby przebywającej w większości czasu w łóżku, sugerujemy wybór dzianiny bawełnianej z dodatkiem elastanu typu jersey, która jest wygodna, miła w dotyku i jednocześnie oddychająca.

Dzianina dresowa jest zdecydowanie mocniejsza można ją polecić osobom, które preferują na co dzień ciepły ubiór lub mają tendencje do niszczenia lub rozrywania noszonych ubrań.

Jak podać indywidualne wymiary?

Jeśli wymiary pacjenta nie są standardowe i nie odpowiadają żadnemu z rozmiarów podanych w tabeli prosimy o podanie indywidualnych wymiarów. UWAGA! Prosimy podać wymiary człowieka, nie ubrania gdyż do podanych wymiarów dodajemy tzw. „luz” aby ubiór był wygodny):

  • obwód klatki piersiowej
  • obwód bioder
  • długość od pachy do końca nogawki
  • długość od kroku do końca nogawki
  • orientacyjny wzrost

W razie wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji prosimy o kontakt telefoniczny lub przesyłanie pytań drogą mailową.

Jak zamówić towar?

Naszą odzież można zakupić poprzez Sklep internetowy, a także zamówić telefonicznie +48 606 655 436, poprzez Formularz kontaktowy lub mailowo biuro@dlaseniora.org: W treści maila prosimy wpisać specyfikację Państwa zamówienia tj.: model kombinezonu, rozmiar, rodzaj materiału, ilość zamawianych sztuk, adres dostawy, numer telefonu kontaktowego, preferowaną formę płatności (przelew/za pobraniem).

Jakie są sposoby i koszty dostawy?

  • Przy płatności przelewem: Pocztex 14zł
  • Przy płatności za pobraniem: Pocztex 20zł
  • Przy zakupie powyżej 500zł - przesyłka gratis

Czy można zwrócić lub wymienić zakupioną odzież?

Możliwy jest zwrot lub wymiana odzieży wyłącznie o standardowym kroju i rozmiarze.  Nie przyjmujemy zwrotów odzieży szytej na wymiar.

Istnieje natomiast możliwość dokonania poprawy krawieckiej w przypadku, gdy zakupiony towar nie pasuje – wówczas prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w celu ustalenia szczegółów.

W przypadku zwrotu/wymiany towar należy odesłać na adres:

Studio JSG
ul. Parkowa 16/4
30-538 Kraków

Koszty przesyłki produktów ponosi kupujący.

W przypadku zwrotu towaru gwarantujemy zwrot kosztów zamówienia w terminie 14 dni od daty doręczenia przesyłki. Do odsyłanego towaru prosimy o dołączenie wypełnionego formularza odstąpienia od umowy, który można pobrać tutaj.

Więcej informacji w zakładce Zwroty i reklamacje

Jakie są formy płatności?

Realizujemy płatności przelewem oraz płatności za pobraniem (za pośrednictwem Pocztex)

Dane do przelewu:

Studio JSG

Nr konta: 32 1140 2017 0000 4402 1306 4809

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Przybliżony czas oczekiwania na realizację produktów na zamówienie to 7 dni. W przypadku produktów oznaczonych hasłem „gotowy do wysyłki” wysyłka jest realizowana w ciągu 24h (w przypadku płatności za pobraniem) lub zaraz po zaksięgowaniu wpłaty (w przypadku płatności przelewem).

O czym należy pamiętać podczas prania odzieży?

Należy pamiętać, że odzież posiadającą zamek błyskawiczny lub napy należy zawsze prać z zasuniętym zamkiem lub zamkniętymi napami.
Pranie przemysłowe i suszenie w zbyt wysokiej temperaturze może powodować kurczenie się tkaniny (do 10%) i spieranie koloru.
Zbyt wysoka temperatura oraz maglowanie może być przyczyną uszkodzenia zamków plastikowych 


MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ

+48 606 655 436

biuro@dlaseniora.org