Praktyczne porady

Jeśli ktoś z Państwa bliskich, bądź podopiecznych w związku z ciężką chorobą (Alzheimer, demencja starcza) ma tendencje do niekontrolowanych zachowań zwłaszcza w nocy, zdejmuje ubranie/pieluchy, moczy i brudzi pościel, a Państwo nie mają już sił by wciąż sprzątać, prać i zmieniać pościel,  bieliznę, ubrania  -  znaleźli Państwo właściwe rozwiązanie.  Nasza odzież dla chorych i niepełnosprawnych to odpowiedź na Państwa problemy.

Proponowane przez naszą firmę kombinezony do spania, śpiochy dla dorosłych, body stanową skuteczne zabezpieczenie aby przeciwdziałać takim zachowaniom.  Jednocześnie są miłe, wygodne, staranie wykonane i estetyczne tak aby chory czuł pełen komfort , a opiekun mógł  spać spokojnie wiedząc , że jego podopieczny jest suchy, czysty i bezpieczny.

Aby ułatwić Państwu wybór właściwego i dostosowanego do Państwa potrzeb ubioru prezentujemy kilka praktycznych porad będących odpowiedzią na najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania.

Jaki rodzaj zapięcia wybrać dla osób które zdejmują pieluchy?

Przy wyborze rodzaju zapięcia należy wziąć pod uwagę funkcję jaką ubiór ten ma spełniać oraz stopień sprawności chorego. Jeśli potrzebują Państwo odzież, która ma pełnić funkcje zabezpieczające przed rozbieraniem i zdejmowaniem pieluch, a osoba chora jest sprawna fizycznie w takim stopniu, że jest skłonna samodzielnie sięgnąć ręką do kostki lub kolana i odpiąć zabezpieczenie zamka wówczas najlepiej wybrać model z zapięciem z tyłu (pierwsza grupa produktów - kombinezony, śpiochy dla dorosłych, body z zamkiem z tyłu) gdyż istnieje ryzyko, że chory samodzielnie rozsunie zamek w kroku i tym samym kombinezon nie spełni swojego nadrzędnego zadania.

Kiedy wybrać zamek w kroku?

Kombinezony, śpiochy dla dorosłych, body z rozdzielnym zamkiem w kroku to bardzo praktyczne rozwiązanie ułatwiające zmianę pieluchy i wykonanie codziennych czynności higieniczno-pielęgnacyjnych "od dołu" bez konieczności całkowitego rozbierania chorego. Wybór takiego rodzaju zapięcia sugerujemy dla pacjentów z demencją, leżących lub całkiem unieruchomionych, którzy nie mają takiej sprawności fizycznej aby samodzielnie dostać obiema rękami do kostki i odpiąć bądź zniszczyć zabezpieczenie  zamka w w nogawkach (umieszczonego na kostce). Gdyby taka sytuacja miała jednak miejsce proponujemy  tzw. "domowe rozwiązanie" - należy urwać końcówkę zamka (suwadło) i zwykłym spinaczem biurowym otwierać/zamykać zamek a spinacz zabierać aby chory nie miał do niego dostępu. Zamek bez dźwigni jest zablokowany.

Długość nogawek ma znaczenie biorąc pod uwagę skuteczność ochrony. Pacjenci czasami próbują podwijać krótkie nogawki i wkładając ręce od dołu dostają się do pieluch. W takich przypadkach sugerujemy zamówienie odzieży z długimi nogawkami.

Czym sugerować się przy wyborze materiału?

Jeśli odzież przeznaczona jest dla osoby przebywającej w większości czasu w łóżku, sugerujemy wybór dzianiny bawełnianej z dodatkiem elastanu typu jersey, która jest cienka (200g - grubość jak t-shirty), miła w dotyku i jednocześnie oddychająca.

Dzianina dresowa ma podobny naturalny skład (95% bawełna, 5% elastan) ale jest zdecydowanie mocniejsza (grubość 240g).  Polecamy ją placówkom, osobom  które mają tendencje do niszczenia lub rozrywania noszonych ubrań (zwłaszcza chorym na chorobę Alzheimera).  

Jak podać indywidualne wymiary?

Jeśli wymiary pacjenta nie są standardowe i nie odpowiadają żadnemu z rozmiarów podanych w tabeli prosimy o podanie indywidualnych wymiarów. UWAGA! Prosimy podać wymiary człowieka, nie ubrania gdyż do podanych wymiarów dodajemy tzw. „luz” aby ubiór był wygodny:

  • obwód klatki piersiowej
  • obwód bioder
  • długość od pachy do końca nogawki
  • długość od kroku do końca nogawki
  • orientacyjny wzrost

W razie wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji prosimy o kontakt telefoniczny lub przesyłanie pytań drogą mailową.

Jak zamówić towar?

Naszą odzież można zakupić poprzez Sklep internetowy, a także zamówić telefonicznie +48 606 655 436, poprzez Formularz kontaktowy lub mailowo biuro@dlaseniora.org: W treści maila prosimy wpisać specyfikację Państwa zamówienia tj.: model kombinezonu, rozmiar, rodzaj materiału, ilość zamawianych sztuk, adres dostawy, numer telefonu kontaktowego, preferowaną formę płatności (przelew/za pobraniem).

Jakie są sposoby i koszty dostawy?

  • Przy płatności przelewem: Pocztex 18zł
  • Przy płatności za pobraniem: Pocztex 20zł
  • Przy zakupie powyżej 500zł - przesyłka gratis

Czy można zwrócić lub wymienić zakupioną odzież?

Możliwy jest zwrot lub wymiana odzieży wyłącznie o standardowym kroju i rozmiarze.  Nie przyjmujemy zwrotów odzieży szytej na wymiar.

Istnieje natomiast możliwość dokonania poprawy krawieckiej w przypadku, gdy zakupiony towar nie pasuje – wówczas prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w celu ustalenia szczegółów.

W przypadku zwrotu/wymiany towar należy odesłać na adres:

Studio JSG Szwalnia
ul. Północna 28
38-422 Krościenko Wyżne

Koszty przesyłki produktów ponosi kupujący.

W przypadku zwrotu towaru gwarantujemy zwrot kosztów zamówienia w terminie 14 dni od daty doręczenia przesyłki. Do odsyłanego towaru prosimy o dołączenie wypełnionego formularza odstąpienia od umowy, który można pobrać tutaj.

Więcej informacji w zakładce Zwroty i reklamacje

Jakie są formy płatności?

Realizujemy płatności przelewem oraz płatności za pobraniem (za pośrednictwem Pocztex)

Dane do przelewu:

Studio JSG 

Nr konta: 32 1140 2017 0000 4402 1306 4809

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

W przypadku produktów oznaczonych hasłem „gotowy do wysyłki” wysyłka jest realizowana w ciągu 24h (w przypadku płatności za pobraniem) lub zaraz po zaksięgowaniu wpłaty (w przypadku płatności przelewem).

O czym należy pamiętać podczas prania odzieży?

Należy pamiętać, że odzież posiadającą zamek błyskawiczny lub napy należy zawsze prać z zasuniętym zamkiem lub zamkniętymi napami.

Pranie przemysłowe i suszenie w zbyt wysokiej temperaturze może powodować kurczenie się tkaniny (do 10%) i spieranie koloru.

UWAGA! Odzież w ciemnych kolorach (niebieski, ciemny turkus) prosimy prać z ciemnymi kolorami gdyż podczas kilku pierwszych prań mogą farbować!
Zbyt wysoka temperatura oraz maglowanie może być przyczyną uszkodzenia zamków.

Niekontrolowane rozbieranie się, nietolerancja pieluch to nagminny problem  pojawiający się wśród osób chorych  na chorobę Alzheimera i demencję starczą -  mamy rozwiązanie jak sobie z nim radzić.

Opieka nad chorym w domu, a także w placówkach opieki stanowi dla wielu rodzin i opiekunów ogromne  wyzwanie. Jest  ciężką codzienną służbą drugiemu człowiekowi.  Kiedy  trzeba  zmierzyć się z chorobą Alzheimera, demencją starczą z dnia na dzień pojawia się problem , że chory coraz częściej nie panuje nad swoim ciałem i nie kontroluje swoich zachowań. Zwłaszcza  w nocy  dostaje  tzw. „nadprzyrodzonych sił" i mimo różnych zabezpieczeń zdejmuje, niszczy ubranie,  rozrywa pieluchy, moczy i brudzi siebie, pościel i całe otoczenie wokół. Gdy taka sytuacja ma miejsce codziennie, bądź nawet kilka razy na dobę,  a stan chorego nie wskazuje na poprawę, wówczas opiekunowie stając w obliczu ogromu pracy związanej codzienną pielęgnacją chorego, sprzątaniem, praniem bielizny i pościeli pozostają  całkowicie bezradni .

Znamy  ten problem  doskonale z własnego życia gdyż sami  doświadczyliśmy opieki nad naszymi starszymi,  leżącymi  Dziadkami. Szukaliśmy wówczas skutecznego rozwiązania, dlatego postanowiliśmy pomóc takim osobom jak my, zaprojektować  i  wprowadzić na rynek odzież, która będzie niezwykle pomocna w  opiece nad osobami leżącymi, starszymi cierpiącymi na demencję i chorobę Alzhemiera. Tak powstała nasza rodzinna firma STUDIO JSG , która od 2010 r. jest wiodącym polskim producentem specjalistycznej odzieży zabezpieczającej  chorych przed niepożądanym rozbieraniem i zdejmowaniem pieluch.

Proponowane przez nas kombinezony, śpiochy body zapewnią choremu skuteczną ochronę, komfort i ciepło, a Państwu spokojny sen i ulgę w codziennych obowiązkach.

 


MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ

+48 606 655 436

biuro@dlaseniora.org